Výzva pohádková

Hrátky s Karkulkou

Máme velkou radost, že na svých procházkách využíváte hry, které jsme pro vás nachystali. Až se vrátíte z procházky, můžete si odpočinout u pohádky.

Paní učitelka Veronika našla pro vás jednu moc krásnou.

Spustíte ji zde: Jako Karkůlka 🐺/audio pohádka – YouTube

Až si pohádku poslechnete, popovídejte si s maminkou a tatínkem o tom, co Karolínka udělala špatně. Můžete vzít pastelky a zkusit nakreslit k pohádce obrázek a k němu někdo z dospělých napíše vše na co si vzpomenete, že Karolínka špatně udělala.

V pohádce se říká, že měla holčička nejraději pohádku, kterou určitě všichni znáte. Jestli ne, najdete ji tady: Červená Karkulka

A co dál? Máme hned několik nápadů:

  1. Vybarvit omalovánku s Karkulkou
  2. Vytisknout obrázky, pěkně je rozstříhat, seřadit, jak jdou v pohádce za sebou, nebo vymyslet vlastní příběh. Nalepit a tak si sami vytvořit obrázkovou knížku. Svůj hotový příběh nám můžete také vyfotit a poslat do školky.
  3. Verzí této pohádky je určitě víc. Někde vlkovi do břicha dokonce zašijí kamení. Je ale jedna pohádka, kde byla Karkulka moc chytrou holčičkou. Napsal ji pan spisovatel František Hrubín a je celá veršovaná. Jako básnička. Dokážete si ji někdo zapamatovat?

Četba: František Hrubín – Červená Karkulka

Poslech: František Hrubín – Červená Karkulka

Už se moc těšíme na zprávy od vás. Hezký den a zase příště.